Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

www.datovasimkarta.cz
Pracovní doba od 8:00 - 19:00
tel: +420 720 525 525
napište nám
info@datovasimkarta.cz

OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

 

Obchodní podmínky, Reklamační řád.

Základní vymezení pojmů

Tyto obchodní podmínky a reklamační řád platí pro nákup v internetovém obchodě www.datovasimkarta.cz.

Obchodní podmínky upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Základní údaje o prodávajícím a provozovateli:

 • Provozovatel: Michal Petr
 • Adresa: Voskovcova 726 / 4, Olomouc, 779 00
 • IČO: 76315045
 • Zapsáno: živnostenský rejstřík Magistrátu Olomouc
 • DIČ: CZ8208214993
 • Plátce DPH
 • Tel: +420 720 525 525
 • e-mail: info@datovasimkarta.cz

Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy neupravené obchodními podmínkami občanským zákoníkem (č. 40/1964 Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.). Je-li smluvní stranou jiný subjekt, řídí se vztahy neupravené obchodními podmínkami obchodním zákoníkem (č. 513/1991 Sb.), vše ve znění novel.

Spotřebitelská smlouva – smlouva kupní, o dílo, případně jiné smlouvy, pokud smluvními stranami jsou na jedné straně spotřebitel a na druhé straně dodavatel resp. prodávající.

Prodávající – je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Je to podnikatel, který přímo nebo prostřednictvím jiných podnikatelů dodává kupujícímu výrobky nebo poskytuje služby.

Kupující - spotřebitel – je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Je to fyzická či právnická osoba, která nakupuje výrobky nebo užívá služby za jiným účelem než pro podnikání s těmito výrobky nebo službami.

Kupující - nikoli spotřebitel je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti a která nakupuje výrobky za účelem svého podnikání s těmito výrobky. Tento kupující se řídí obchodními podmínkami v rozsahu, které se ho týkají a obchodním zákoníkem.

Ceny zboží – Ceny jsou platné v době objednávky. Ceny jsou uvedeny na e-shopu a jsou konečné. Akční ceny jsou časově omezeny nebo platí do vyprodání zásob. Kupující má možnost se před provedením objednávky seznámit se skutečností, po jakou dobu zůstává nabídka nebo cena v platnosti.

Objednávka zboží a uzavření kupní smlouvy

 • Objednávat zboží v e-shopu www.datovasimkarta.cz lze elektronicky- e-mailem na adrese info@datovasimkarta.cz, nebo telefonicky na čísle 720 525 525
 • Podmínkou pro úspěšné vyřízení objednávky, je poskytnutí všech potřebných, pravdivých údajů ze strany kupujícího.
 • Objednávky podané prostřednictvím internetového obchodu, jsou považovány za závazné. Zákazník odesláním objednávky potvrzuje, že souhlasí s pravidly obchodu, s možnostmi platby, dodacími podmínkami, způsobem dopravy a platby a reklamačním řádem a seznámil se s ustanovením o ochraně osobních údajů.
 • Prodejce si vyhrazuje právo zákazníka telefonicky kontaktovat pro potvrzení, ověření nebo upřesnění objednávky. Pokud zákazník není zastižen do 2 dnů, je objednávka automaticky stornována.
 • Je-li kupujícím spotřebitel, návrhem k uzavření kupní smlouvy je umístění nabízeného zboží dodavatelem na stránky, kupní smlouva vzniká odesláním objednávky kupujícím – spotřebitelem a přijetím objednávky dodavatelem. Toto přijetí dodavatel potvrdí kupujícímu informativním emailem, nebo telefonicky. Na vznik smlouvy však toto potvrzení nemá vliv.
 • Není-li kupujícím spotřebitel, návrhem na uzavření kupní smlouvy je odeslaná objednávka zboží kupujícím a samotná kupní smlouva je uzavřena momentem doručení závazného souhlasu prodávajícího kupujícímu s tímto jeho návrhem.
 • Smlouva je uzavírána v českém jazyce, nebrání-li tomu okolnosti na straně prodávajícího či kupujícího, lze smlouvu uzavřít i v jiném pro strany srozumitelném jazyce.
 • Storno objednávky. Zákazník může svou objednávku provedenou přes veřejnou komunikační síť, telefonem nebo elektronickou poštou stornovat před její expedicí prodávajícím, a to jakýmkoliv z uvedených způsobů, tedy buď přes veřejnou komunikační síť, telefonem nebo elektronickou poštou. Prodávající potvrdí zákazníkovi stornování objednávky elektronickou poštou na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.

 

Dodací podmínky

 • Místo pro dodání objednávky/zásilky je adresa uvedená kupujícím v objednávce zboží (není-li uvedeno jinak).
 • Zásilka je obvykle odeslána 24-48.hodin od potvrzení objednávky

 

 

Doprava zboží, ceny dopravy – prodávající zasílá zboží přes dopravce Českou Poštu jako doporučenou zásilku. Kupující bude při expedici objednávky/zásilky uvědomen písemně a bude mu doručeno číslo zásilky. Pohyb zásilky je možné sledovat po zadání čísla do elektronického formuláře:

Ceny dopravy

 • Cena dopravy v případě platby zboží na dobírku je 100,-Kč
 • Cena dopravy v případě platby zboží předem na účet je 65,-Kč
 • U objednávek v hodnotě nad 3000,-Kč se doprava neplatí.

Platba za objednávku

 • Zboží je možno uhradit na dobírku. To znamená, že za objednávku hradíte až při přebírání objednávky/zásilky.
 • Zboží je možno uhradit předem na účet č: FIO banka 2200090599 / 2010

Převzetí zboží – Kupující má povinnost u zásilky překontrolovat neporušenost obalu, a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. V případě zjištění poškození je třeba sepsat zápis s doručovatelem. Pokud zjistí zákazník poškození či jiné nesrovnalosti až po převzetí zásilky, je povinen neprodleně kontaktovat provozovatele e-shopu www.datovasimkarta.cz

Odstoupení od kupní smlouvy – Internetový obchod www.datovasimkarta.cz poskytuje spotřebiteli dle § 53 odst. 7 Občanského zákoníku ochrannou lhůtu 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu. Při vracení nám zašlete zboží, včetně kopie dodacího listu a průvodního dopisu, ve kterém bude uvedeno, že odstupujete od uzavřené kupní smlouvy. Odstoupit od smlouvy bez udání důvodu nelze, pokud bylo zboží- datová sim karta použita, nebo kde kupující, porušil jejich originální obal.

 

Vrácení peněz

Peníze budou kupujícímu vráceny ve lhůtě do 30 dnů od odstoupení od smlouvy. Na žádost kupujícího budou peníze vráceny na bankovní účet. Prodávající má povinnost vrátit všechny„zaplacené finanční částky“. Mezi finanční částky patří také náklady na dopravu, které kupující zaplatil spolu s kupní cenou zboží.

Reklamační řád

Případné reklamace, včetně rozporu s kupní smlouvou, vyřídíme v souladu platnými právními předpisy.

 

Kupující je povinen dodané zboží prohlédnout a bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o zjištěných závadách popř. nefunkčnosti

.

 

Kupující může oznámit oprávněnou reklamaci jednou z následujících možností:

 • na e-mailovou adresu provozovatele
 • poštou na adresu provozovatele
 • telefonicky

a následně zaslat nebo doručit zboží na adresu provozovatele: Michal Petr, Voskovcova 726 / 4, Olomouc, 779 00

 

Reklamace včetně vady bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do jednoho měsíce ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne jinak. Při nedodržení lhůty pro vyřízení reklamace má spotřebitel právo na výměnu zboží nebo na odstoupení od smlouvy.

V případě oprávněné reklamace má spotřebitel právo na náhradu nákladů spojených s reklamací. V případě neoprávněné reklamace je prodávající povinen vydat písemné odůvodnění tohoto zamítnutí a zároveň spotřebitel nemá nárok na náhradu svých nákladů spojených s vyřízením reklamace a současně ani prodejce nemá nárok na náhradu nákladů, které vznikly na jeho straně.

 

Ochrana osobních údajů. Pro úspěšnou realizaci a vyřízení objednávky potřebuje prodávající základní osobní údaje kupujícího jako: jméno a příjmení, úplnou poštovní adresu, telefonické spojení, e-mailovou adresu. Tyto údaje jsou nezbytné zejména ke komunikaci s kupujícím. Tyto osobní údaje jsou chráněny před zneužitím. Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky. Údaje o nákupech, reklamacích a činnosti kupujícího v internetovém obchodě www.datovasimkarta.cz podléhají stejným bezpečnostním pravidlům jako práce s osobními údaji. Všechny údaje jsou plně zabezpečeny proti zneužití. Uzavřením kupní smlouvy dává kupující prodávajícímu souhlas se zpracováním a shromažďováním svých osobních údajů v databázi e-shopu, a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním. Kupující má právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu a jejich odstranění z databáze. Osobní data nebudou poskytnuta jiným subjektům. Výjimku představují externí dopravci, kterým jsou osobní údaje zákazníků předávány v minimálním rozsahu, který je nutný k bezproblémovému doručení zboží.

 

Závěrečné ustanovení. Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího, v den odeslání elektronické objednávky kupujícím. Obchodní podmínky jsou platné od 15.října 2012.

Změny obchodních podmínek i reklamačního řádu jsou vyhrazeny.